Chcete v dnešním digitálním světě uspět? Skoro polovina lidí hledá služby a zboží přes internet, proto je dobré přemýšlet o tom jak se zapojit do moderního světa internetu a jako první co by každá firma měla mít jsou právě webové stránky. Můžete vystoupit z davu nad konkurenci a hlavně získat více zákazníků. Podnikání na internetu přináší spousty nových metod, které mohou vaší firmě pomoci k získání více zákazníků.

 

Jednoduchý web je dnes možné vytvořit během několika minut a nemusíte umět programovat. Udělat web si můžete např. na velice oblíbeném a hodně rozšířeném redakčním systému WordPress. A nyní k základům, abychom pochopili co je potřeba mít jako základní kámen pro webovky.

 

Doména – copak to je?

Pokud chcete mít web, jako první je potřeba sehnat doménu. Doména je internetová adresa vaší webové stránky jako www.neco.cz, je to název vašeho webu za www. Každá doména má před sebou www a za sebou koncovku např .cz, kde se taková doména dá koupit? U registrátora domén např. společnost WEDOS.

 

Jak vybrat název domény

Pokud chcete web pro vaše podnikání, nabízí se název pro váš web, který bude mít spojitost s činností, kterou nabízíte nebo s výrobky, které prodáváte, např. truhlář v Kolíně bude chtít mít doménu třeba www.truhlarkolin.cz nebo pro člověka nabízejícího úklidové prostředky bude vhodnou doménou www.uklikoveprostredky.cz Výběr správné domény vám může pomoci při budoucí SEO optimalizaci webových stránek, lidem by mělo být na první pohled jasné z domény, kterou činností se zabýváte nebo co nabízíte.

 

Jakou koncovku zvolit

.cz, .eu, .biz, .com, .info, .org, net a další.. V Čechách má většina domén koncovku .cz, lidé jsou na to zvyklí a často si zapamatují jen samotný název domény a koncovku zapomenou a poté na internetu uvedou název webu, na který si vzpomenou a automaticky zadají koncovku .cz, proto je zatím nejvhodnější variantou koupit doménu s koncovkou .cz, ale není to úplné pravidlo a domény i s dalšími koncovkami mohou být velice úspěšné pro vaše podnikání.

 

Čeho se vyvarovat při výběru domény

Domény od některých poskytovatelů webových stránek, které se tváří jako by zdarma, jde většinou o domény 3.řádu (www.neco.neco.cz) web pro vás nejprve působí levně, ale tuto doménu byste rozhodně neměli využívat k vašemu podnikání. Domény 3.řádu mají velký problém se zobrazovaním ve výsledcích vyhledávání, takže web nenajde tolik zákazníků jako u klasických domén 2. řádku (www.neco.cz)

 

Kde zjistit, zda je doména volná

Zda je doména volná si můžete snadno ověřit přímo u registrátora domén a hostingové firmy WEDOS zde.

Kde doménu koupit?

 

pokud chcete doménu koupit za co nejnižší cenu, doporučuji si ji objednat přímo u registrátora domén WEDOS